Wszystko o materacach kieszeniowych

Wszystko o materacach kieszeniowych

Materace kieszeniowe posiadają wkład wykonany z dużej ilości walcowatych sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach, które uginają się indywidualnie pod wpływem nacisku. Taka budowa sprawia, że są bardzo uniwersalnym wyborem dla większości użytkowników. Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem materaca kieszeniowego do naszej sypialni?


Główną jego właściwością jest elastyczność punktowa, która sprawia, że powierzchnia ugina się wyłącznie w tym miejscu, na które oddziałuje nacisk. Dzięki temu materac dopasowuje się do konkretnej sylwetki, doskonale ją podpierając. Śpiąc na materacu kieszeniowym o dobrze dobranej twardości zyskujemy gwarancję optymalnego podparcia układu szkieletowego. Kręgosłup nie musi być podtrzymywany pracą mięśni, a co za tym idzie – mogą one odpocząć i należycie zregenerować się podczas snu, a my budzimy się bez bólów i uczucia „połamania”.


Właściwość, jaką jest elastyczność punktowa czyni z materacy kieszeniowych doskonałe rozwiązanie dla par. Dzięki uginaniu się ich powierzchni wyłącznie w miejscu nacisku, ruch jednego z partnerów nie przenosi się na drugą stronę. Każdorazowa zmiana pozycji nie jest odczuwalna przez drugą połówkę i nie zaburza jej snu powodując wybudzanie i przerwę w wypoczynku. Dzięki elastyczności punktowej z jednego materaca korzystać mogą partnerzy o dużej różnicy wagi. Nie występuje tutaj efekt zapadania się całej powierzchni, co sprawia, że osoba lżejsza nie stacza się na stronę tej, której ciężar ciała jest większy.


Wybierając materac kieszeniowy, zdecydować możemy się na model uwzględniający strefy twardości, które dodatkowo wpływają na zdrowotne właściwości i wygodę. Tego typu posłanie jest podzielone na odcinki miękkie oraz bardziej twarde, co chroni cięższe partie ciała przed nadmiernym zapadaniem oraz układ szkieletowy przed zaburzaniem jego naturalnych krzywizn. Do wyboru mamy materace z trzema, pięcioma i siedmioma strefami twardości.


Materaców kieszeniowych nie powinno się używać na stelażach regulowanych - zginanie sprężyn mogłoby bowiem spowodować ich trwałe zniekształcenie.