Materace idealne dla par

Materace idealne dla par

Urządzając sypialnię w naszym domu czy mieszkaniu, większość z nas w pierwszej kolejności zaopatruje się w łóżko. Powinno być ono nie tylko estetyczne i dopasowane do stylu, w jakim zostało zaaranżowane wnętrze, lecz przede wszystkim wygodne. Zagwarantuje to odpowiednio dopasowany materac. Czym kierować się kupując produkt dla dwojga?


Idealny materac dla pary powinien być elastyczny i na tyle twardy, by jednocześnie stanowić dobrą podporę dla kręgosłupa i skutecznie tłumić drgania tak, by nie przenosiły się one z jednej strony materaca na drugą. Ruchy jednej osoby nie powinny wpływać na komfort wypoczynku drugiej. Właściwość tę docenią w szczególności partnerzy o dużej różnicy wagi.


W przypadku par nie sprawdzą się materace bonellowe. Zastosowane w nich sprężyny cechują się elastycznością powierzchniową, co sprawia, że nacisk na jedną z nich powoduje pracę wszystkich połączonych ze sobą sąsiednich elementów. W konsekwencji, drgania są wyczuwalne na całej powierzchni materaca.


Znacznie lepszym rozwiązaniem będą materace kieszeniowe, których sprężyny umieszczone są w specjalnych, materiałowych kieszeniach. Rozwiązanie to gwarantuje lepszą elastyczność punktową, dając optymalne podparcie dla kręgosłupa. Niezależna praca każdej ze sprężyn sprawia, że materac nie tworzy spadku po stronie bardziej obciążonej oraz nie przenosi drgań wywołanych ruchem jednej osoby na druga połowę materaca.


Kolejna z propozycji to materace piankowe produkowane z pianek różnego rodzaju. One także cechują się wysoką elastycznością punktową, a co za tym idzie nie przenoszą drgań wywołanych np. zmianą pozycji snu przez jedną osobę, na całą powierzchnię materaca. Dodatkowo są bardzo chętnie wybierane przez alergików, szczególnie te z warstwą komfortu w postaci dodatkowej pianki lateksowej.