Co oznacza materac „stworzony specjalnie dla par”?

Co oznacza materac „stworzony specjalnie dla par”?

Gdy na jednym łóżku śpią dwie osoby, kluczowe jest, by obie czuły się komfortowo, a każdego ranka budziły wypoczęte. Idealnie do tego celu sprawdzają się tak zwane materace dla par, które stanowią świetną alternatywę dla dwóch osobnych materacy lub jednego o twardości dopasowanej do ciężaru cięższej osoby. Czym charakteryzuje się tego typu produkt i jakie są jego główne zalety?


Materac „stworzony specjalnie dla par” tworzą dwa osobne materace o dwóch różnych poziomach twardości na każdej połowie. Po jednej z nich jest on twardy, po drugiej natomiast średni, co jest niezwykle ważne w sytuacji, gdy partnerzy mają zgoła odmienne preferencje lub ich waga znacząco się różni.


Największą popularnością wśród materacy stworzonych specjalnie dla par cieszą się modele kieszeniowe. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż ich główną bazę stanowią sprężyny kieszeniowe, czyli sprężyny zapakowane w osobne kieszenie. Tego typu budowa powoduje, iż każda ze sprężyn ugina się indywidualnie, jedynie w miejscach nacisku ciała, dokładnie dopasowując się do sylwetki.


W materacach „stworzonych specjalnie dla par” ciężar jednej osoby nie wpływa na komfort snu drugiej połówki. Co więcej, lżejsza osoba nie stacza się tutaj w kierunku tej o większej wadze, co jest popularnym problemem w przypadku tradycyjnych materacy bonellowych i wersalek. Dodatkowo drgania i falowanie wywołane wstawaniem i ruchami jednej osoby nie jest odczuwane na drugiej połowie łóżka, dzięki czemu partnerzy nie przeszkadzają sobie nawzajem podczas snu.